رونمایی از پوستر پویش «سعید ایران»

در آستانه هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول‌های بنیادی در ایران، طی مراسمی با حضور دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی و اعضای هیات رییسه این نهاد از پوستر پویش «سعید ایران» ویژه بزرگداشت هجدهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی امروز دوشنبه ۱۳ آذرماه رونمایی شد.  

دکتر مسلمی نائینی در این مراسم در سخنان کوتاهی با اشاره به اینکه باید تکریم مفاخر کشور را در دستور کار قرار دهیم گفت: در جلسه شورای هنر موضوع تکریم زنده‌یاد دکتر کاظمی آشتیانی مطرح شد که با استقبال حاضران در شورا مواجه شد.

رییس جهاددانشگاهی ادامه داد: با همکاری سازمان سینمایی در تلاشیم برای معرفی هرچه بهتر دکتر کاظمی آشتیانی، زندگینامه ایشان برای تولید فیلمی تهیه شود و از کارگردانان مطرح کشور بخواهیم که این اقدام مهم و فرهنگی را انجام دهند.

دکتر ابوالقاسم رئیسی مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی نیز با اشاره به اهداف برگزاری پویش «سعید ایران» گفت: با همکاری حوزه‌های مختلف فرهنگی، پژوهشگاه رویان و دیگر بخش‌ها در جهاددانشگاهی در تلاشیم تا بتوانیم بزرگداشت امسال این جهادگر انقلابی را به نحو مطلوب‌تری نسبت به سال‌های گذشته برگزار کنیم.

مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی بابیان اینکه در روزهای آینده مسابقات ادبی و هنری و سایر برنامه‌ها نیز در قالب این پویش آغاز خواهند شد و تا ۱۴ دی‌ماه سالگرد این جهادگر ادامه دارد، افزود: مراسم بزرگداشتی نیز در بهشت‌زهرا (س) و بر سر مزار دکتر کاظمی آشتیانی برنامه‌ریزی شده است.
وی  ادامه داد: رونمایی از این پوستر حرکتی نمادین است تا با همکاری جهادگران در بخش‌های مختلف،  مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی به‌عنوان یک الگوی شاخص جهادی که در حوزه سرمایه انسانی، علمی، فرهنگی، پژوهشی و… ترویج یابد.

گفتنی است برنامه‌های پویش «سعیدِ ایران»، با رونمایی از پوستر هجدهمین بزرگداشت دکتر کاظمی آشتیانی آغاز شد و یکی از بخش‌های این پویش مسابقه ادبی و هنری «سعیدِ ایران» است که در بخش‌های سؤالات چندگزینه‌ای، دل نوشته و مسابقه نقاشی طراحی شده است.  

ازجمله محورهای این مسابقه ادبی و هنری که ویژه اعضا و خانواده جهادگران جهاددانشگاهی طراحی شده «کاظمی آشتیانی، الگوی ناب پیوند ایمان، علم و جهاد علمی؛ کاظمی آشتیانی، تحکیم بنیان خانواده و درمان ناباروری؛ کاظمی آشتیانی، اعتلای هویت ملی، خودباوری و امیدآفرینی؛ کاظمی آشتیانی، تحقق آرمان «ما می‌توانیم»، شخصیت کاظمی آشتیانی در کلام رهبر انقلاب و زندگی‌نامه این جهادگر فقید است که با جوایز ارزنده در سراسر کشور برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم یادبود، تهیه محتوای تصویری، مکتوب و کلیپ و بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها برای معرفی این دانشمند انقلابی؛ برگزاری شب خاطره و گفت‌وگو با دوستان، همکاران و خانواده زنده‌یاد کاظمی آشتیانی؛ تهیه مجموعه پادکست‌هایی از زندگی،  افتخارات و دستاوردهای این جهادگر و سرودی در وصف او؛ رونمایی از یادمان این دانشمند جهادگر از دیگر اقدامات پیش‌بینی‌شده در پویش «سعید ایران» است.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۹/۱۴

فعالیت‌های پژوهشگاه رویان

goup