سیزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی برگزار می شود

سیزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان در تاریخ 29 الی 02 شهریور ماه سال جاری با موضوع " کاربرد بیوانفورماتیک در تحقیقات زیست پزشکی" و با رویکرد "آشنایی و کاربرد دانش بیوانفورماتیک در آنالیز داده های علوم زیستی و پزشکی مبتنی بر فرد" برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و متخصصین با رشته های مرتبط و با سخنرانی اساتید برجسته ملی و بین‌المللی طی پنج روز به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.

موضوعات کلی این رویداد علمی به شرح زیر است:
•    مقدمه ای بر بیوانفورماتیک
•   آشنایی با پایگاه داده‌های متن کاوی و پایگاه داده‌های زیستی
•    بررسی و مطالعه جهش‌های ژنی
•  آشنایی با آنالیز داده‌های ترانسکریپتوم (microRNA و RNA-seq)
•    آشنایی با آنالیزهای عملکردی و شبکه های مولکولی
•    آشنایی با پایگاه داده‌های مرتبط با پزشکی مبتنی بر فرد

همچنین علاوه بر برنامه دانشجویی، در بخش دانش‌آموزی نیز با هدف آموزش و آشنایی بیشتر دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه‌های بیوانفورماتیک سومین مدرسه دانش آموزی با عنوان "بیوانفورماتیک؛ از پیش بینی تا درمان" به صورت آنلاین به مدت 4 روز در تاریخ 9 تا 12 مرداد ماه برگزار می‌شود.

 در این رویداد علمی مباحث گوناگونی همچون مقدمه ای بر مولکول های زیستی، مزیت استفاده و کاربردهای علم بیوانفورماتیک در علوم زیستی و پزشکی، ارزیابی عملکرد ژن ها و پروتئین ها، نحوه کار با آزمایشگاه مجازی و آشنایی با پزشکی مبتنی بر فرد آموزش داده می‌شود. 

شایان ذکر است در راستای تشویق هر چه بیشتر دانش‌آموزان جهت حضور فعال در مدرسه تابستانی، یک مسابقه اختصاصی درخصوص مطالب ارائه شده در پایان برنامه برگزار خواهد شد و به کامل‌ترین پاسخ، جوایزی نفیس تعلق می‌گیرد. علاقه‌مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایت معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان به آدرس www.royan-edu.ir مراجعه کنند.

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۲

فعالیت‌های پژوهشگاه رویان

goup