ششمین سمپوزیوم بین المللی کرایوبیولوژی و بیوبانک پژوهشگاه رویان برگزار می شود

سمپوزیوم بین المللی کرایوبیولوژی و بیوبانک پژوهشگاه رویان در تاریخ ۳ اسفند ماه سال جاری به صورت مشترک توسط دو کشور ایران-ترکیه در محل سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه رویان، سمپوزیوم بین المللی کرایوبیولوژی و بیوبانک پژوهشگاه رویان در تاریخ 3 اسفند ماه سال جاری به صورت مشترک توسط دو کشور ایران-ترکیه با هدف آشنایی متخصصین عرصه درمان ناباروری و تولید مثل با نقش انجماد در تکنیک‌های کمک باروری برای دانشجویان/ اساتید دانشگاه/ پزشکان و متخصصان با رشته‌های مرتبط و با سخنرانی اساتید برجسته ملی و بین‌المللی به صورت حضوری در محل سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود.  
از ویژگی‌های برجسته این دوره از سمپوزیوم کرایوبیولوژی، برگزاری این برنامه به صورت مشترک میان کشورهای ایران و ترکیه و همچنین سخنرانی توسط پژوهشگران و دانشمندان این عرصه از کشورهای ایران، ترکیه، دانمارک و ایتالیا می‌باشد.
در جنب این سمپوزیوم، یک نشست علمی، یک وبینار دانش آموزی و پنج کارگاه آموزشی نیز برگزار می‌گردد که فرصتی بی‌نظیر را برای آموزش تکنیک‌های آزمایشگاهی در حیطه انجماد و ناباروری برای علاقمندان، دانشجویان و فارغ التحصیلان از سراسر کشور فراهم می‌سازد.
نشست علمی با موضوع «نقش میکروفلوئیدیک در انجماد و انتخاب اسپرم و درمان ناباروری مردان» در روز سه شنبه مورخ ۲ اسفندماه سال جاری و با سخنرانی و بحث و تبادل نظر میان اساتید این حوزه برگزار خواهد شد. همچنین سومین وبینار دانش آموزی با موضوع زیست انجماد با هدف آشنایی دانش آموزان با موضوع انجماد در روز پنج شنبه ۴ اسفندماه برگزار می‌شود.

از دیگر برنامه‌های جانبی این سمپوزیوم انتخاب برترین عکس‌ها با موضوع کرایوبیولوژی است که در این رابطه دانشجویان و پژوهشگران می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۲۵ بهمن ماه به آدرس Cryobiology@royaninstitute. org ارسال کنند؛ از افراد منتخب در برنامه سمپوزیوم با اهدای جوایزی تقدیر به عمل خواهد آمد.

سرفصل‌های سمپوزیوم بین المللی کرایوبیولوژی و بیوبانک پژوهشگاه رویان عبارتند از:

 
  • مفاهیم پایه کرایوبیولوژی
  • رویکردهای بین رشته‌ای در انجماد
  • چالش‌ها در بیوبانک‌های انسانی
  • جنبه‌های تجاری کرایوبیولوژی
این سمپوزیوم بین المللی با پشتوانه تجربه و تخصص اساتید و متخصصین این حوزه، با هدف آگاهی رساندن درباره علم کرایوبیولوژی و نقش آن در حیطه پژوهش و درمان برگزار می گردد.
علاقمندان برای انجام ثبت نام و دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این سمپوزیوم و همچنین نشست علمی و کارگاه‌های جنب سمپوزیوم می‌توانند به وبسایت معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان (اختصاصی سمپوزیوم و کارگاه‌های نام برده) به نشانی اینترنتی www. royan-edu. ir  مراجعه و یا با شماره ۲۳۵۶۲۱۷۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.
سمپوزیوم بین المللی کرایوبیولوژی و بیوبانک و همچنین نشست علمی جنب سمپوزیوم به صورت جداگانه دارای امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
مشمولین امتیاز بازآموزی فقط از طریق سامانه آموزش مداوم پزشکی و یا از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام کنند؛ در غیر این صورت امتیاز به ایشان تعلق نمی‌گیرد.

جهت کسب امتیاز بازآموزی باید از طریق سایت اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور به آدرسwww. ircme. ir   ثبت نام خود را تکمیل نموده و از ثبت نام در سایت معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان جداً خودداری نمایید.
دبیر علمی: دکتر علیرضا علیزاده مقدم ماسوله؛
دبیر اجرایی: سیدمحمدجواد طاهرمفرد
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۲۳

فعالیت‌های پژوهشگاه رویان

goup