اخبار

اثر افزایش بیان ریز آر ان ای 9 (miR-9) در مهار تومور زایی سلول های بنیادی ملانوما

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۳/۱۳
ملانومای بدخیم کشنده‌ترین نوع سرطان پوست با پیش آگاهی ضعیف است. میزان بقای یک‌ساله برای مبتلایان به مرحله آخر این بیماری حدود ۱۰ درصد ارزیابی می‌شود. متأسفانه این بیماری معمولاً در مراحل پایانی تشخیص داده می‌شود و نرخ متاستاز (مهاجرت سلول‌های سرطانی از عضو مبتلا به دیگر عضوها و ایجاد توده سرطانی جدید در عضو مقصد) در آن زیاد است.

سنگ تمام خیرین سلامت کشور برای پروژه‌های کلان رویان

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
در همایش تکریم از خیرین پژوهش سلامت و پیشکسوتان درمان ناباروری رویان، خیرین برای کمک به تحقق سه پروژه بزرگ رویان و تهیه دستگاه‌های مورد نیاز این پژوهشگاه در حوزه‌های سلول درمانی، ژن درمانی و حفظ باروری اعلام آمادگی کردند.

ابقای رئیس دانشکده علوم پایه و فناوری‌های نوین علوم پزشکی

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۳/۰۶
رئیس جهاددانشگاهی در حکمی، با تمدید حکم رئیس دانشکده علوم پایه و فناوری‌های نوین علوم پزشکی این نهاد به مدت دو سال دیگر موافقت کرد.

پیام تسلیت پژوهشگاه رویان در پی شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۳۱
با اندوه و تأسف فراوان، پژوهشگاه رویان شهادت عالم مجاهد، رئیس‌جمهور مردمی و همراهان ایشان در حادثه‌ دردناک سانحه‌ هوایی را به ساحتِ مقدسِ امامِ زمان(عج)، رهبر معظم انقلاب، خانواده معظم شهدا و تمامی مردم ایران تسلیت می گوید.

همایش تکریم از خیرین پژوهش سلامت و پیشکسوتان درمان ناباروری رویان برگزار می شود

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۳۰
همزمان با سی و سومین سالروز تأسیس پژوهشگاه رویان، همایش تکریم از خیرین پژوهش سلامت و پیشکسوتان درمان ناباروری رویان در روز سه شنبه ۸ خردادماه سال ۱۴۰۳ در محل سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود.

سومین کنگره بین المللی کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا (وانا) برگزار شد

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
سومین کنگره بین‌المللی کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا (وانا) در تاریخ ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ با همکاری پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در تالار وحدت شهر ارومیه برگزار شد.

استخراج وزیکول های خارج سلولی از شیر: تیمار با مواد شیمیایی مختلف و اثرات متفاوت آن ها بر خصوصیات فیزیکوشیمیایی و عملکردی وزیکول های خارج سلولی

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
شیر یک منبع غذایی کامل حاوی ترکیبات فعال زیستی از جمله سیتوکین ها، عوامل رشد، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، آنتی بادی‌ها و چربی هاست که می‌تواند واسطه زیستی مؤثری باشد.

نکوداشت روز جهانی ماما در پژوهشگاه رویان

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
مراسم نکوداشت روز جهانی ماما، با حضور دکتر احمد وثوق، معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان، دکتر مهناز اشرفی، فوق تخصص زنان و درمان نازایی، زهرا عزآبادی، مدیر دفتر پرستاری و همکاران مامایی و تنی چند از متخصصین زنان و درمان نازایی روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در محل سالن جلسات پژوهشگاه رویان برگزار شد.

فاصله زمانی بین شروع علائم و تشخیص مولتیپل اسکلروزیس و عوامل مؤثر بر آن: مطالعه ای مبتنی بر داده های ثبت شده ملی

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) یکی از بیماری های سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) است که بر اثر تحلیل پوشش میلین اعصاب روی می دهد و با روش های بالینی، رادیوگرافی و آزمایشگاهی تشخیص داده می شود.

برگزاری شش کارگاه آموزشی در جنب سومین کنگره علمی - تحقیقاتی وانا

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷
همزمان با برگزاری سومین کنگره بین‌المللی کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا موسوم به کنگره وانا، چند کارگاه آموزشی تخصصی برگزار می‌شود.

نمایش نقاشی چهره پدر علم سلول های بنیادی ایران در نمایشگاه سمپاد

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷
نقاشی چهره پدر علم سلول های بنیادی ایران در دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی پرورشی سمپاد که به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان های تهران برگزار می شود به نمایش گذاشته شد.

تمدید مهلت ارسال چکیده مقالات به بیست و پنجمین کنگره بین المللی رویان

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶
مهلت ارسال چکیده مقالات علمی به بیست و پنجمین کنگره بین المللی رویان تمدید شد.

آیین گرامیداشت روز معلم و مقام استاد در پژوهشگاه رویان برگزار شد

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴
همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، مراسم گرامیداشت روز معلم و مقام استاد، با حضور دکتر سید حسن شهرستانی، استاد زبان و ادبیات فارسی روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در محل سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان برگزار شد.

تقدیر از کارگران رویانی در روز جهانی کار و کارگر

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴
همزمان با روز جهانی گرامیداشت کار و کارگر، هیأت رئیسه پژوهشگاه رویان از کارگران عرصه کار، تولید و خدمات تقدیر و قدردانی کرد.

دکتر مسعود وثوق: با محصولات پزشکی بازساختی می توانیم به اندازه فروش نفت خام درآمد کسب کنیم

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۲
دکتر مسعود وثوق، مدیر گروه پژوهشی پزشکی بازساختی پژوهشگاه رویان، با حضور در برنامه تلویزیونی «چرخ» که در روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه از شبکه چهار سیما پخش شد در گفت و گو با مجری برنامه به مرور دستاوردهای پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در زمینه پزشکی بازساختی و ژن درمانی، پیشینه ژن درمانی، خاموش‌سازی ژن‌ها و تأثیر هوش مصنوعی بر ژن درمانی و سرمایه‌گذاری در این حوزه پرداخت.

روایت رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی از پیام رهبری در خصوص ساخت انسان کامل

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱
دکتر عبدالحسین شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با حضور در برنامه تلویزیونی«برمودا» که در روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه از شبکه نسیم پخش شد، با تشریح دستاوردهای جدید این پژوهشگاه، از پیش‌بینی در مورد توانمندی تولید اعضای بدن تا سال ۲۰۵۰ و پیام رهبری مبنی بر این‌که این موضوع نباید منجر به ساخت انسان کامل شود سخن گفت

فعالیت‌های پژوهشگاه رویان

goup