اخبار

موفّقیت شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد پژوهشگاه رویان در کسب گواهی بین المللی ISO 13485:2016

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۰۶
شرکت دانش بنیان کیان ایمن سلول که یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد پژوهشگاه رویان است، موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللیISO 13485:2016 برای محصول با کاربرد تشخیص زود هنگام مقاومت دارویی در بیماران سرطانی شد.

موفّقیت عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان در کسب بورسیه بین المللی گئورگ فورستر

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
بورسیه بین المللی گئورگ فورستر (Georg Forster) به دکتر علیرضا علیزاده مقدم ماسوله، عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی اختصاص یافت.

مهندسی بافت قلب به کمک صفحات سلولی: گامی جدید در پزشکی بازساختی

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
مهندسی بافت قلب، رویکردی بین رشته ای است که به عنوان روشی نوین می تواند جایگزین بالقوه روش های درمانی موجود باشد.

مقاله گروه جنین شناسی پژوهشگاه رویان روی جلد نشریه بین المللی زیست شناسی تولید مثل نقش بست

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۰۴
مقاله طرح مشترک پژوهشگاه رویان و دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان طرح روی جلد نشریه بین المللی Biology of Reproduction انتخاب شد.

هدایت سلول های بنیادی مزانشیمی برای تمایز به سوی سلول های غضروفی با استفاده از بستر نانو فایبری ساخته شده از پلی کاپرولاکتون اصلاح شده با آلژینات سولفاته به وسیله پلاسمای اتمسفری سرد

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
به دلیل عدم دسترسی به منابع خونی کافی و تراکم سلولی بالا، بافت غضروفی توانایی اندکی برای بازسازی خود دارد. به وسیله جایگزینی مفاصل و غضروف های آسیب دیده با انواع مصنوعی تا حدودی می توان به این مشکل غلبه کرد؛ اما امکان رد غضروف پیوندی وجود دارد.

استخراج و تمایز سلول های پاپیلای آپیکال از انتهای ریشه دندان مولر سوم انسان و تمایز آن به سلول های سمنتوبلاست: یک مطالعه آزمایشگاهی

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۲۶
پریودنتیت یکی از شایع ترین بیماری های عفونی است که با التهاب مزمن و تخریب بافت های پیرامون دندان تشخیص داده می شود. عمدتاً باکتری های گرم منفی باعث پریودنتیت در فضای زیر لثه می شوند. پریودنتیت شدید تقریباً یازده درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار می دهد

دومین کنگره بین المللی کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا (وانا)؛ اردیبهشت 1402

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۲۰
دومین کنگره بین المللی کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا (وانا)، در تاریخ 20 لغایت 21 اردیبهشت ماه 1402 توسط پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در شهر اصفهان - سالن ابن سینا، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌گردد.

بیست و چهارمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل و نوزدهمین کنگره فناوری سلول‌های بنیادی؛ شهریور 1402

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
بیست و چهارمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل و نوزدهمین کنگره فناوری سلول‌های بنیادی، در تاریخ ۸ لغایت ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۲ توسط پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در شهر تهران - سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان برگزار می‌گردد.

بررسی عوامل سلولی و مولکولی مؤثر در بروز سرطان خون: یک مقاله مروری

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۱۴
سرطان خون (لوکمیا)، یکی از انواع معمول سرطان است که همچنان در تشخیص و درمان آن چالش هایی وجود دارد. سرطان خون معمولاً در مغز استخوان آغاز می شود، محلی که سلول های خونی تولید می شوند.

ارزیابی نقش وزیکول های خارج سلولی سلول های اپیتلیال معده در انتقال بین سلولی سموم هلیکوباکترپیلوری

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۱۴
هلیکوباکتر پیلوری یک باکتری گرم منفی است که می تواند درون معده انسان زندگی کند و منجر به بیماری هایی مانند گاستریت، زخم معده، روده و سرطان معده شود. پس از ورود به معده، این باکتری اوره آز ترشح می کند که منجر به خنثی شدن ریز محیط اسیدی پیرامون آن می شود،

لایه های غضروفی چاپ شده بهتر از بسترهای مهندسی شده غضروف سازی را القا می کنند

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۱۳
اثبات شده است که توپولوژی سطحی که سلول بر روی آن قرار می گیرد بر عملکرد آن مؤثر است. با این حال پژوهشگران هنوز موفق نشده اند روشی قابل اتکا و قابل تکرار برای استفاده از اصل مذکور در جهت تنظیم رفتار سلول های بنیادی ابداع کنند.

رویکردهای ایمنی برای درمان سرطان سلول های کبدی: یک بن بست جدید یا امیدی در آینده نزدیک

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۱۳
درمان ایمنی پس از جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی و درمان هدفمند، رکن پنچم درمان سرطان است. بر خلاف سایر درمان ها، در درمان ایمنی، سیستم ایمنی برای از بین بردن سلول های سرطانی تحریک می شوند

بازدید معاون رئیس جمهور و وزیر بهداشت و مراقبت از کودکان کشور زیمبابوه از پژوهشگاه رویان

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
معاون رئیس جمهور و وزیر بهداشت و مراقبت از کودکان کشور زیمبابوه از پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی بازدید کرد.

طراحی و ساخت یک ابزار میکروسیال برای سنجش خصوصیات اووسیت

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
تکوین تخمک ها تا حدود زیادی به خصوصیات مکانیکی آنان بستگی دارد. در حقیقت مکانیک سلولی تقسیم سلولی را کنترل می کند. طی تقسیم میوز (تقسیم سلولی که با نصف شدن عدد کروموزومی سلول ها همراه است

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۰۶
پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی (مرکز تحقیقات علوم سلولی و مرکز تحقیقات پزشکی تولید مثل جهاددانشگاهی) و دانشگاه علوم پزشکی ارومیه (مرکز تحقیقات بهداشت باروری)، تفاهم نامه همکاری های مشترک پژوهشی و آموزشی منعقد کردند.

تکوین کبد و سلول های سرطانی کبد: تناظر مسیرهای پیام رسان اصلی

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
تکوین، سمفونی هماهنگی از تمایز سلول ها در پاسخ به عوامل القا کننده متفاوت است که با اثر بر روی سلول ها در زمان و غلظت های متفاوت، ایجاد بافت های مختلف را رهبری می کند. شباهت بیان ژن در سلول های در حال تکوین و سلول های سرطانی، سال ها مورد توجه پژوهشگران بوده و منجر به ایجاد مفهوم تمایز درمانی شده است.

فعالیت‌های پژوهشگاه رویان

goup