اخبار

مجوز پذیرش و درمان بیماران بین الملل پژوهشگاه رویان تمدید شد

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
مجوز پذیرش و درمان بیماران بین الملل پژوهشگاه رویان به مدت ۲ سال تمدید شد.

بیست و پنجمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل؛ بیستمین کنگره فناوری سلول‌های بنیادی و نوزدهمین سمینار پرستاری مامایی رویان؛ شهریور ۱۴۰۳

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۰۸
بیست و پنجمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل و بیستمین کنگره فناوری سلول های بنیادی، در تاریخ ۶ لغایت ۹ شهریور ماه ۱۴۰۳ توسط پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در شهر تهران برگزار می‌گردد.

انعقاد تفاهم­نامه همکاری بین پژوهشگاه رویان و جهاددانشگاهی همدان

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۰۲
تفاهم­نامه همکاری‌های مشترک بین پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و جهاددانشگاهی همدان دوشنبه ۱ آبان منعقد شد.

بررسی پروتئوم با کمک روش های بیوانفورماتیکی نشان داد: فیبروبلاست های کشت شده در محیط فاقد سرم می توانند با سرکوب سیستم ایمنی واکنش های التهابی را تعدیل کنند

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۰۱
فیبروبلاست ها سلول هایی در بافت پیوندی هستند که نقش مؤثری در ساخت ماتریکس خارج سلولی داشته و در ترشح مولکول های مهمی مانند عوامل رشد و سیتوکین ها ایفای نقش می کنند. پژوهش ها نشان داده اند

وبینار تخصصی بیماری های کبد برگزار می شود

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
وبینار تخصصی بیماری های کبد با رویکردهای نوین سلولی و مولکولی در روز پنجشنبه چهارم آبان ماه ساعت ۱۷:۳۰ بصورت مجازی و رایگان برگزار خواهد شد.

هفته ملی ورزش

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
ورزش منظم فواید بسیاری دارد. این می تواند به مبارزه با کسالت و تنبلی کمک کند، سلامت جسمی و روانی را بهبود بخشد، از بیکاری جلوگیری کند و توانایی های جسمی و ذهنی را تقویت کند. 

جداسازی وزیکول‌های خارج سلولی کوچک پلاسما با روش بهینه کروماتوگرافی حذف اندازه با هدف استفاده بالینی

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
وزیکول های کوچک خارج سلولی، ذراتی در ابعاد نانو هستند که می توان از تمام مایعات زیستی استخراج کرد. این وزیکول ها (ریز کیسه ها) حامل DNA، RNA و مواد پروتئینی هستند که بسته به نوع سلول ترشح کننده وزیکول متفاوت است و بر همین اساس می توان از آنان به عنوان نشانگرهای زیستی برای تشخیص بیماری ها در پزشکی نوین استفاده کرد.

اثرات مفید قندهای ترهالوز و جنتیوبیوز بر انجماد اسپرم انسان

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۲۳
یکی از دغدغه‌های اجتماعی در مردان جوان و نوجوان حفظ توان تولیدمثل است. حفظ اسپرم در افرادی که تحت درمان‌هایی قرار می‌گیرند که ممکن است بر باروری آن‌ها تأثیر بگذارد ضروری است. یکی از راه‌های حفظ باروری یا بهبود ناباروری در مردان، انجماد اسپرم است.

الزام آگاهی به دختران دانش‌آموز دبیرستانی در رابطه با سندرم تخمدان پلی کیستیک

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۱۸
یکی از شایع‌ترین اختلالات غدد درون ریز زنان در سنین باروری، سندرم تخمدان پلی کیستیک است. زنان مبتلا به این بیماری در معرض خطر ناباروری، سرطان آندومتر، اختلالات متابولیک و بیماری‌های قلبی عروقی هستند.

چهار عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان، در فهرست سرآمدان علمی سال ۱۴۰۲

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۱۵
در هشتمین آیین تجلیل از سرآمدان علمی کشور در سال ۱۴۰۲ که با حضور معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و وزیر علوم برگزار شد، چهار عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان، به عنوان سرآمد علمی سال معرفی و تقدیر شدند.

رئیس مجلس محصول سلولی شرکت دانش بنیان سل تک فارمد را به حاکم امارات هدیه داد

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۱۵
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس دولت امارات متحده عربی، دو نوع داروی ایرانی به عنوان نماد پیشرفت کشورمان در عرصه زیست پزشکی به وی هدیه داد که یکی از آنها دستاورد سلولی دانشمندان پژوهشگاه رویان است.

منوسیت های استخراج شده از خون بند ناف: منبعی قابل اعتماد از ماکروفاژها برای استفاده در تحقیقات زیست پزشکی

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
ماکروفاژها، سلول های ایمنی چند عملکردی هستند که به طور گسترده در تحقیقات ایمنی مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که ماکروفاژهای برداشت شده از خود بیمار (اتولوگ) به طور گسترده در مصارف زیست پزشکی مورد استفاده قرار گرفته اند، ماکروفاژهای برداشت شده از فرد دیگر (آلوژنیک) نیز پتانسیل درمانی مشابه یا حتی برتری را نشان داده اند.

تقدیر از نشریه بین المللی باروری و ناباروری پژوهشگاه رویان

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۰۹
نشریه بین المللی باروری و ناباروری پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی در نشست سر دبیران نشریات علوم پزشکی ارتقاء یافته در نمایه های بین المللی مورد تقدیر قرار گرفت.

یک مقام دانشگاهی هند: پژوهشکده رویان اصفهان جزو بهترین‌ها در جهان است

اخبار عمومی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۰۹
تعدادی از میهمانان خارجی حاضر در پنجمین دوره جایزه مصطفی(ص) روز شنبه هشتم مهرماه سال جاری از پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان بازدید کردند و با فعالیت ها و دستاوردهای این مرکز علمی از جمله شبیه‌سازی حیوانات از نزدیک آشنا شدند.

ریزمغذی‌های غذایی با بیماری اندومتریوز در زنان مرتبط است

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
اندومتریوز یک بیماری التهابی لگن و وابسته به استروژن است. در این بیماری بافت آندومتر در خارج از حفره رحم مشاهده می‌شود. رژیم غذایی یکی از عوامل اصلی مؤثر در ایجاد اندومتریوز است.

بررسی اپیدمیولوژی اثر عوامل مختلف روی قطعه‌قطعه شدن DNA اسپرم مردان نابارور

اخبار علمی | تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
اگرچه محققان معتقد هستند که یکپارچگی DNA اسپرم برای لقاح موفق، رشد جنین و کیفیت زندگی فرزندان بسیار مهم است، اما این معیار به ندرت در طول بالین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در مطالعه ای که به تازگی در پژوهشگاه رویان انجام شده است، پژوهشگران

فعالیت‌های پژوهشگاه رویان

goup